• Výzva DEŇ ZEME 22.04.2022

• Oslávte s nami Deň Zeme a pomôžte nášmu životnému prostrediu.

Doprajte si dobrodružnú prechádzku. Poznáte lepší spôsob oslavy Dňa Zeme ako je pobyt v prírode? Vyberte sa na túru do lesa alebo na vychádzku k Vášmu obľúbenému miestu v prírode. Okrem dobrej nálady a úsmevu na tvári si zoberte aj rukavice a vrecia na odpadky. Spojíte tak príjemné s užitočným a stanete sa dobrým príkladom pre ostatných. Ak svoju aktivitu zdokumentujete a pošlite nám fotografiu alebo video na zsvavrecka@gmail.com, automaticky Vás zaradíme do našej školskej súťaže O naj zelený skutok. Len od nás záleží, či príroda ostane krajším a zdravším miestom pre náš život.

• Medzinárodný deň florbalu

• Slovenský zväz florbalu vyzval všetkých žiakov, žiačky, učiteľov, učiteľky, riaditeľov, riaditeľky základných škôl na Slovensku, aby si v utorok dňa 12.04.2022 priniesli do škôl florbalky a florbalové loptičky. Do tejto športovej výzvy sme sa aktívne zapojili a pripomenuli si zároveň Medzinárodný deň florbalu. Počas vyučovania medzi sebou súťažili žiacke družstvá. Žiaci si s chuťou zabehali, zahrali si a zmerali svoje sily v kolektívnej hre, ktorá je veľmi obľúbená. Povzbudzovanie spolužiakov bolo také silné, že ho určite bolo počuť aj za bránami školy. Opäť sme sa presvedčili, že šport a pohyb spája a je skvelý v akejkoľvek podobe.

• Šaliansky Maťko

• Dňa 7.4. nás na okresnom kole súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko J. C. Hronského v Námestove reprezentovali Sebastián Poláčik zo 4.A a Linda Veselovská z 2.A triedy. Linda za svoj umelecký výkon získala v I. kategórii CENU POROTY. Blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy. Tešíme sa z pekného úspechu.

• Milí rodičia,

ďakujeme Vám za prejavenú dôveru, ktorú ste nám preukázali výberom našej školy.

Nový školský príbeh sa začne v školskom roku 2022/2023 opäť v septembri. Budeme sa snažiť, aby bol pre Vaše deti v našom svete vzdelávania nezabudnuteľným zážitkom, ktorý trvá štyri roky.

Už teraz sa tešíme na budúcich prvákov.