• 7. aktivita

• Vytváranie pravidelného návyku umývania rúk

16.2.2022

Generál vyráža na dlhú a strastiplnú cestu, aby našiel pána profesora a pani Novákovú. Pretože si uvedomuje, že baktérie sa podarí poraziť, len keď všetci spoja sily. Deti mu musia pomôcť odrážať útoky dotieravých baktérií. Zakaždým, keď to urobia a riadne si umyjú ruky, vyfarbia si jedno políčko na pracovnom liste. A do ďalšej úlohy bude pán generál na mieste!

Pomôž pánovi generálovi nájsť pani Novákovú a pána profesora

1. Vytlač si pracovný list.

2. Priprav si ho niekam, kde ho budeš mať vždy po ruke. Doma ho môžeš napríklad prichytiť magnetmi na chladničku, v škole ho ulož do lavice. S pani učiteľkou či pánom učiteľom prípadne môžete listy celej triedy podpísať a pripichnúť na nástenku alebo vylepiť na stenu.

3. Umy si ruky pred jedlom a zakaždým, keď ideš zo záchodu. Ak na to zabúdaš, skús si poskladať figúrku pána generála z prvej úlohy. Tá ti to pripomenie.

4. Keď sa ti počas dňa podarí ruky správne umyť, vyfarbi si jedno políčko cesty pána generála. Rodičia alebo učitelia ti to môžu pripomenúť. Len ak si umývaš ruky pred jedlom, políčko si vyfarbi radšej až po jedle.

5. Keď budeš mať celý list vyfarbený, môžeš si na ňom zahrať zábavnú hru. Stačí kocka, figúrky a pravidlá, ktoré nájdeš na pracovnom liste.

Pracovný list

Výsledky našej tvorby