• Zameranie projektu

• Kampaň Hrdinovia FAST sa zameriava na deti, ktoré so svojimi starými rodičmi trávia veľa voľného času, poznajú ich a v prípade mozgovej príhody by mali vedieť správne vyhodnotiť, že s ich starým rodičom niečo nie je v poriadku a jeho symptómy sa podobajú na cievnu mozgovú príhodu. Učebné moduly kampane sa sústreďujú okolo animovaných postáv, starých rodičov a ich vnuka.

Deti sa hravou formou učia o troch kľúčových príznakoch mŕtvice: ústnom kútiku, ktorý náhle padne na jednu stranu, ruke, ktorá náhle zoslabne alebo reči, keď človek zrazu nedokážu rozprávať – a tiež dôležitosti okamžitého privolania záchrannej služby.

Na pochopenie týchto príznakov a následnému privolaniu pomoci môže napomôcť aj animované video na: https://sk-sk.fastheroes.com/  alebo na Facebooku. (Viac fotografií a videí z kurzu aj tried najdete na Facebooku FAST Heroes SK.)

Zámerom kampane Hrdinovia FAST je vzdelávanie všeobecnej verejnosti o známkach a príznakoch mozgovej príhody a o tom, čo robiť pri jej akútnom výskyte. Chceli by sme zdôrazniť, že kampaň Hrdinovia FAST nevytvára žiadne podnety, ktoré by smerovali k odporúčaniu, predpísaniu, nákupu, dodaniu, predaju alebo užívaniu akýchkoľvek konkrétnych medicínskych produktov alebo prístrojov.