• ...ideme hrať ping - poooooong...2022

• V tomto školskom roku sme sa opäť zapojili do projektu „...ideme hrať ping-poooooong...“. Symbolicky sme ho odštartovali dňa 6. apríla, kedy sa oslavuje Svetový deň stolného tenisu pre všetkých (WTTD for All). Tento projekt vyhlasuje Medzinárodná stolnotenisová federácia (ITTF). Iniciátorkou tohto kroku, ambasádorkou a dodnes hlavnou organizátorkou projektu osláv WTTD for all na Slovensku je najúspešnejšia žena v histórii stolného tenisu na Slovensku pani Alica Chladeková-Grofová.

Ideme hrať ping pong

Tomuto druhu športu sa žiaci venovali v priebehu dvoch týždňov (s prestávkou počas veľkonočných prázdnin). Veľké „plus“ tejto obľúbenej hry je v tom, že kto hrá ping-pong, nehrá sám, ale vždy s nejakým „športovým“ protihráčom- kamarátom. Počas dopoludní - na hodinách TSV, ale aj popoludní v ŠKD, či na krúžkovej činnosti, mali žiaci možnosť zahrať si ping - pong nielen medzi sebou, ale aj s pani učiteľkami. Vyskúšali si dvojhry, štvorhry i obľúbený kolotoč. Jedným z cieľov tohto projektu je, aby sa do hry zapojilo čo najviac žiakov a dospelých. Nám sa to podarilo, pretože si ho vyskúšali aj žiaci, ktorí ho až tak dobre hrať nevedeli, a aj tí, ktorí ho ešte vôbec nehrali.

Dňa 22.4. 2022 sme v škole zorganizovali súťaž O POHÁR RIADITEĽKY ŠKOLY, do ktorej sa zapojilo 25 žiakov z 2.-4. ročníka. Víťazi boli odmenení medailou: za 2. ročník- 1. miesto Filip Kramarčík, 2. miesto Marko Kuráň, 3. miesto Martin Babinský, u tretiakov- 1. miesto Roman Kovaľ, 2. miesto Richard Rentka, 3. miesto Rebeka Košťalová, v 4.A- 1. miesto Adrián Baraniak, 2. miesto Šimon Gura a 3. miesto Filip Tkáč. Najlepším pingpongovým hráčom školy sa stal Sebastián Poláčik, ktorý získal spomínaný víťazný pohár. Výbornými výkonmi zúčastnených hráčov sme splnili aj ďalší cieľ projektu: prebudiť a zvýšiť záujem o tento druh športu, ktorý nielen spája, rozvíja pohybové schopnosti, pozornosť, rýchlosť, ale zároveň dokáže všetkých zabaviť. Aj budúci rok sa tešíme a určite „...ideme hrať ping-poooooong...“

Viac foto nájdete TU