• Matematický klokan

• Najväčšia matematická súťaž na Slovensku, ktorú organizuje nezisková organizácia Talentída prebehla aj tento školský rok. Celkovo sa do nej zapojilo 62 544 žiakov z celého Slovenska. Srdečne blahoželáme Dávidovi Hrkeľovi z 1. A a Yevheniii Fedorchuk z 2.A , ktorí sa stali úspešnými riešiteľmi. Ostatní žiaci získali účastnícky diplom a cenu. Tešíme sa.

• „My sme super deti, výhra k nám už letí....“

• V marci sa naša škola prihlásila do súťaže Kaufland - Záhradka do triedy. Každá trieda dostala poštou balíček s rôznymi semiačkami. Úlohou žiakov bolo semiačka zasadiť a správnou starostlivosťou z nich vypestovať rastlinky. Keď sa objavili zelené lístočky, presadili ich do vyvýšených záhonov v zážitkovej záhrade. Rastlinke, ktorej sa najviac darilo, dali meno Šampiónka. V 2.A triede sa ňou stala paradajka menom RAJČIATKO. Do spoločnosti Kaufland, ktorá je vyhlasovateľom tejto celoslovenskej súťaže, zaslali šikovní druháci list s fotkami a nakreslenou rastlinkou v programe TUXPAINT. Z veľkého počtu zúčastnených škôl uspeli a pre školu vyhrali skleník. Ten sa stane súčasťou zážitkovej záhrady. Žiakom z 2.A ďakujeme za skvelú reprezentáciu a super výhru, z ktorej sa veľmi tešíme

• Deň otcov

• „Dve rúčky deťom stvoril Boh: pre ocka jednu ,druhú mame.“ (Milan Rúfus)

V máji sme ďakovali mamkám, tretiu júnovú sobotu sme oslávili Deň otcov. Ockovia sa aspoň na chvíľu vrátili do svojich detských čias a zažili svet očami svojich ratolestí. Pri spoločných hrách, súťažiach, aktivitách či štafetovom behu spolu strávili dopoludnie plné zábavy. K tomu nádherné počasie, výborný guláš od super kuchára, pána Karola Pjenteka a nezabudnuteľné, spoločne strávené chvíle. Tie určite ostanú v pamäti ešte dlho a vyčaria úsmev na tvári ako milé charakteristiky ockov zo žiackych zápisníčkov:

„Ocko je silný,  lebo ma nosí na rukách.
            Ocko je môj hrdina, lebo ma ochráni pred všetkým, aj pred osou.
            Ocko ja najlepší,  lebo mi všetko dovolí, môžem vojsť dnu aj v zablatených čižmách.
            Ocko ja veľký kamoš,  vie hrať futbal aj s barlami.
            Ocko sa rád smeje  a vždy ma rozosmeje, je  môj šaško  šaškový.
            Najradšej mám ocka, keď  varí,  zje za mňa všetko.
            Ocko vie tancovať aj ako baletka.
            Chcem byť ako môj ocko, on ma ľúbi a mamku nosí na rukách.
            Ocko, tatík, tatinko, ty si naše zlatinko.“

• Dlane dokorán

• Reagovali sme na výzvu Základnej školy s materskou školou Trakovice: „Obkresli svoju ruku , napíš do nej svoj dobrý skutok a podeľ sa s ním s nami.“ Cieľom výzvy bolo nájsť v sebe to dobré. Reťaz dobrých skutkov žiakov našej školy merala 8,4 m.

• Divadelné predstavenie

• V stredu 15.6. sa žiaci a deti z materskej školy zúčastnili predstavenia Zlaté kuriatko, ktoré im odohral divadelný súbor z Prešova. Rozprávka o líške a vlkovi bola pútavá a veselá. Predstavenie sa všetkým páčilo. Celým kultúrnym domom sa ozýval smiech a silný potlesk.