• Farbičkový zápis

• Dátum 9.4. bol veľkým dňom pre všetkých predškolákov, ktorých v septembri čakajú školské povinnosti. V krásne vyzdobenej triede sa konal veselý, farbičkový ZÁPIS, ktorý zažili všetci, ktorí sa ho zúčastnili. Niesol sa v téme všetkých farebných pasteliek. Šikovní predškoláci plnili rôzne úlohy, ktoré hravo zvládli. Ukázali, ako vedia narábať s nožničkami, poznajú písmenká, čísla či geometrické tvary. Za svoje výkony a preukázanú odvahu pri pasovaní sa s pripravenými úlohami si zo zápisu okrem dobrej nálady odniesli zaslúženú odmenu a darčeky, ktoré pre nich pripravili ich budúci spolužiaci. Tie im budú pripomínať tento prvý veľký krok v ich živote. Budúcim prváčikom držíme palce, aby ďalšie kroky v prváckej triede zvládli rovnako veselo a úspešne ako tie na zápise. Dúfame, že si z prvej školskej udalosti, akou zápis neodmysliteľne je, zapamätali len tie najkrajšie zážitky, na ktoré budú dlho spomínať. Tie opäť zažijú, keď sa k nám vrátia už ako ozajstní prváci v septembri. Už teraz sa na všetkých tešíme.

• Marcové aktivity s knihami

• V marci, ako každý rok, sa v našej škole najviac „skloňuje“ slovo KNIHA. S knihami žiaci „narábajú“ viac ako inokedy. Počas celého mesiaca plnia rôzne zaujímavé aktivity, pri ktorých sa zabavia, ale hlavne sa z nich veľa naučia. Prváci v knihách hľadali slová s mäkčeňom, vytvorili si spoločný čitateľský denník, čítali si svoje obľúbené knihy, ktoré potom (na chvíľku) požičali spolužiakom. Do čitateľského denníka si zapisovali i druháci. Do školy si priniesli vlastné prstové bábky i maňušky a v skupinkách si vymysleli divadielka, ktoré si navzájom zahrali. V encyklopédiách vyhľadávali fakty, nezabudli ani na marcovú školskú čajovňu a návštevu obecnej knižnice. Tretiaci si doma čítali na dobrú noc, spoločne sa zamerali na knihu Kubko a Maťko, tiež navštívili obecnú a školskú knižnicu. Najstarší žiaci- štvrtáci- nezaháľali, ich aktivity boli rôzne- Odporúčam ti moju knižku, Akí sú hrdinovia našich kníh, Hľadáme pády v knihách, Bádame v encyklopédiách, Teraz čítam ja! Tiež sa zapojili do súťaže- Vráťme knihy do škôl a navštívili knižnicu. Žiaci z ŠKD si na čítanie vybrali knihu O Guľkovi Bombuľkovi. Vlneného Guľka si aj skutočne vyrobili a zahrali si i pekné divadielko.  S marcom sme sa rozlúčili slovami Daniela Heviera: „Dočítania, decká!“ A tak veríme, že čitateľov v našej škole bude každým dňom len pribúdať.

• Superprváci z 1.A víťazmi súťaže

• Pri príležitosti Svetového dňa obezity 2024 vyhlásil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky celoslovenskú výtvarnú súťaž: „Ovocie a zelenina ako superhrdina.“

Kolektív triedy mal umelecky spracovať zeleninu a ovocie, ktorí sú našimi superhrdinami práve v prevencii nadváhy a obezity. Žiaci z 1.A spracovali tému originálne a zaujímavo, čo ocenili aj porotcovia súťaže. Stali sa víťazmi regionálneho kola a postúpili medzi 36 najlepších prác do krajského kola. Z tohto úspechu sa veľmi tešíme a držíme palce v krajskom kole.

• Spoločná večera- Hrnček var!

• Marec je mesiac venovaný knihám, preto sme sa rozhodli, že našej spoločnej večeri dáme rozprávkový názov- Hrnček var! Možno sa pýtate, prečo „večera“ a nie „desiata“? Dňa 22.3. sme v škole strávili nezabudnuteľnú Noc s Andersenom. Aby brušká našich žiakov neboli hladné, ochotné maminky - Janky a Tonka - pripravili pre všetkých večeru, puding a krupicu, za ktorú ďakujeme! Varili (doslova) nie v hrnčekoch, ale v hrncoch, aby sa každému ušlo. Naša vďaka patrí aj pani Šimjákovej a Mikosovej, ktoré pracujú na miestnom roľníckom družstve a pre všetkých žiakov zabezpečili pravé kravské mlieko, ktoré precestovalo (na ceste k našej škole) 0 km.

• Deň vody

• Jedným z najobľúbenejších  medzinárodných dní, ktoré si spolu so žiakmi pripomíname, je DEŇ VODY. Tomuto dňu patrí dátum 22. marec. Aj tento rok sme si ho pripomenuli rôznymi aktivitami, ktoré potrápili šikovné hlavičky žiakov. Tí zisťovali, bádali, spoločne diskutovali a tvorili na tému, v ktorej malo hlavné slovo VODA. Zistené poznatky odprezentovali svojim spolužiakom.