• Slávnostné ukončenie šk. roka 2020/2021

• Milí rodičia a žiaci, slávnostné ukončenie školského roka 2020/2021 sa uskutoční dňa 30.06.2021 (streda) o 9.00 hod. po sv. omši. Zároveň Vám oznamujeme, že v tento deň nebude v prevádzke ŠKD. Obed sa vydáva od 10.00 hod., po prevzatí vysvedčení. Za porozumenie ďakujeme.

Všetkým želáme KRÁSNE PRÁZDNINY plné oddychu, dobrej nálady a počasie zaliate slnečnými lúčmi.

Dovidenia v septembri.

• Posledné dni v škole...

• Školský rok skončil, ubehol veľmi rýchlo. Snažili sme sa ho urobiť pre žiakov nezabudnuteľný, aj napriek mnohým zákazom, či obmedzeniam. Ani sme sa nenazdali a v kalendári svieti dátum 30.6. Posledné dni v škole strávili žiaci pri činnostiach, ktoré obľubujú – hrali sa, športovali, opekali, súťažili, tancovali, zabávali sa. Užili si spoločný výlet. Štvrtáci zažili rozlúčkový večierok a noc v škole. Didaktické hry pri škole, Starom mlyne, súťaže, turnaj vo vybíjanej...je na čo spomínať. Všetci celý rok pracovali ako včielky, zúčastňovali sa mnohých súťaží a projektov, zaslúžia si vytúžený oddych. Niečo pekné začína, niečo pekné končí a medzi tým sú krásne chvíle, ktoré sa časom premenia na najkrajšie spomienky. Dovidenia školský rok 2020/2021!

• Zvierací miláčikovia

• V piatok sa popri upratovaní tried a odovzdávaní učebníc uskutočnilo v našej zážitkovej záhrade milé stretnutie. Navštívili nás domáci miláčikovia našich žiakov. Prišli k nám na návštevu, aby ich počas hodinovej výstavy obdivovali kamaráti z ľudskej ríše. Vzťah k prírode, k zvieratkám a ochrane sa snažíme vštepovať do detských srdiečok už v materskej škole. Láskavý pohľad, nežný cit a správna starostlivosť je to , čo potrebuje každý živý tvor. Pripomenutie týchto dôležitých atribútov bolo jedným z cieľov tejto vydarenej akcie, kde bolo štekanie, mňaukanie, pišťanie,...dovolené.

• Navždy sa zachová v pamäti.....náš výlet

• Bezchybné počasie plné slnka, dobrá nálada a krásna okolitá príroda spravili z koncoročného výletu nezabudnuteľný zážitok. Žiaci si tento deň, 24. jún, užili dosýtosti. Tešili sa, že konečne môžu cestovať a spoznávať nové miesta. Skanzen oravskej dediny Zuberec – Brestová si pripravil pre návštevníkov zaujímavé dopoludnie plné pekných akcií. Na jednotlivých stanovištiach si žiaci mohli vyskúšať rôzne techniky ľudovej tvorby, či zažiť atmosféru života ľudí v minulosti. Spoznali aj drevený gotický kostol Všetkých svätých v Tvrdošíne z prvej polovice 15. storočia, aby vedeli, aké vzácnosti máme v blízkom okolí našej krásnej Oravy. Kostol bol v roku 1994 ocenený organizáciou Europa Nostra a v roku 2008 zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCOUnavení teplým počasím a pohybom na čerstvom vzduchu sa plní dobrej nálady vrátili domov zdraví, s úsmevom na tvári, že sa výlet vydaril. Správna bodka na konci tohto rozkúskovaného a zvláštneho školského roka, počas ktorého sme sa všetci mnohé naučili a v mnohom sme sa museli prispôsobiť.