• Vážení rodičia,

od pondelka, 1. marca, naďalej platí povinnosť 7 - dňového testovania zákonných zástupcov detí v MŠ a žiakov v ZŠ a zároveň pre zamestnancov školy. Vstup žiaka do budovy je povolený za nezmenených podmienok: čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti podpísané zákonným zástupcom žiaka TU, kópia negatívneho antigénového alebo PCR testu (nie staršieho ako 7 dní), prípadne potvrdenie o výnimke jedného zákonného zástupcu (k nahliadnutiu). Ďakujeme za porozumenie.

V našej obci sa bude opäť testovať v sobotu, dňa 27. februára 2021, v čase od 8:00 do 16:00 h. Týmto ďakujem pánovi starostovi za možnosť otestovať sa v mieste bydliska bez nutnosti cestovania.

• Jarná škola sa vydarila

• Jarné prázdniny prebehli tento školský rok netradične. Hoci slúžia na oddych a regeneráciu síl, naši žiaci sa rozhodli pre dobrovoľné vzdelávanie. Počas voľných dní využili možnosť upevniť si svoje vedomosti, rozvíjať svoje zručnosti, či stretnúť sa s kamarátmi. Do našej jarnej školy sa ich prihlásilo tridsať. Potešilo nás, že až toľko žiakov privítalo možnosť zúčastniť sa vyučovacieho procesu. Požiadavka vstávať zavčasu cez prázdniny a dobrovoľne tráviť čas v škole by po minulé roky vyznela ako ťuknutie na čelo s výrazom nemožné. Epidemiologická situácia však školu zatvára aj v dňoch, kedy by mal vyučovací proces bežať v plnom prúde. Každý deň strávený v škole je preto kvôli zložitej situácii vzácny. Nesmierne si vážime záujem rodičov a detí využiť možnosť vzdelávať sa aj počas dní predpísaného oddychu. Každý deň bol nabitý rôznymi aktivitami a tvorivé predpoludnie ubehlo naozaj rýchlo. Vďaka patrí hlavne pani vychovávateľkám i pani učiteľkám za organizáciu a bezchybný priebeh jarnej školy. Pochvalu si zaslúžia aj všetci žiaci za disciplinovanosť a vzorné správanie. Presvedčili sa, že učenie môže byť zábavné aj počas dní voľna.

• Pokyny k nástupu do školy dňa 22.02.2021

• Vážení rodičia!

V pondelok, dňa 22.02.2021, opäť začína vyučovací proces vo všetkých ročníkoch našej školy. Rovnako bude otvorený školský klub detí a materská škola. Vstup žiaka do budovy je povolený za nezmenených podmienok:

- čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti podpísané zákonným zástupcom žiaka TU

- kópia negatívneho testu (nie staršia ako 7 dní) jedného zákonného zástupcu (k nahliadnutiu).

Testovanie prebehne v sobotu, dňa 20. februára, v čase od 7:00 do 16:00 hod. v kultúrnom dome.

Ak dieťa v pondelok nenastúpi do školy, je potrebné odhlásiť ho zo stravy.

• Jarná škola

• Milí rodičia,

v čase jarných prázdnin, v termíne od 15.2. do 19.2.2021, otvárame pre žiakov 1.-4. ročníka JARNÚ ŠKOLU.  Jej zámerom je upevnenie vedomosti, schopnosti žiakov, rozvoj tvorivých zručností, vzájomných vzťahov. Účasť žiakov je dobrovoľná. Jarná škola bude prebiehať v čase od 7:00 do 12:00 hodiny. Žiakom, ktorí sa stravujú, bude v školskej jedálni zabezpečený obed.

Informovaný súhlas zákonného zástupcu

Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti

Bez podpísaného čestného vyhlásenia zákonným zástupcom a kópie negatívneho testu (k nahliadnutiu) sa žiak JARNEJ ŠKOLY nebude môcť zúčastniť.

Obecný úrad vo Vavrečke zabezpečil testovanie na MOM – Kultúrny dom Vavrečka v sobotu v čase od 7:00  - 16:00

• Pokyny k nástupu žiakov do školy dňa 8. 2. 2021

• 1. Žiak pri vstupe do budovy školy odovzdá:

- vypísané čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré si môžete vyzdvihnúť v tlačenej podobe u triednych pani učiteliek, alebo stiahnuť TU:

- kópiu negatívneho testu jedného zákonného zástupcu, príp. potvrdenie o výnimke. V prípade, že si nemáte kde kópiu vytvoriť, môžete poslať fotku certifikátu svojej triednej pani učiteľke.

Bez podpísaného čestného vyhlásenia zákonným zástupcom a kópie negatívneho testu (k nahliadnutiu) sa žiak nebude môcť zúčastniť vyučovacieho procesu.

2. Vstup do budovy je povolený len s rúškom. Naďalej platia prísne hygienické pravidlá.

3. Vyučovanie bude prebiehať v súlade s riadnym rozvrhom.

4. Pre žiakov, ktorí nenastúpia do školy, nebude od 08.02.2021 zabezpečená online výučba. Budú im len zasielané domáce úlohy.

5. Obedy sú nahlásené pre všetkých prihlásených žiakov. Ak žiak v pondelok nenastúpi do školy, bude si  môcť obed odobrať pri vchode do školskej jedálne (treba zazvoniť).

6. Školský klub bude otvorený v nezmenenom režime.

Ďakujeme Vám za trpezlivosť a pochopenie v tomto náročnom období.