• Slávnostné ukončenie šk. roka 2019/2020

• Milí rodičia a žiaci,
            slávnostné ukončenie školského roka 2019/2020 sa uskutoční o 9.00 hod. po sv. omši.
            Zároveň Vám oznamujeme, že dňa 30.06.2020 nebude v prevádzke ŠKD. Obed sa vydáva od 10.00 hod., po prevzatí vysvedčení.
            Za porozumenie ďakujeme.

• Zelená škola

• V druhom polroku školského roka začala na našej škole súťaž Lovci odpadov. Každý žiak získal preukaz, do ktorého si usilovne značil, aký odpad vyhodil do smetných nádob a ako ho triedil - plast, papier, komunálny, bio odpad. Na konci mesiaca si žiaci zrátali počet vyprodukovaného odpadu. V Zelenej škole sme tak získali prehľad o jednotlivcoch i triedach. Škoda, že súťaž prerušila karanténa. Na separovanie sa preto žiaci sústredili v svojich domácnostiach. Robili projekty, návrhy ako znížiť množstvo vyprodukovaného odpadu a čo s ním. Na koše s domovým odpadom lepili usmiatych alebo smutných smajlíkov. Odpadové nádoby  vo Vavrečke zdobia smajlíci, ktorí sa ešte stále usmievajú. Ďakujeme, že sa spoločne s nami správate ekologicky a záleží Vám na triedení odpadu aj v domácnostiach.

• Opekačka 2.A

• Jún je mesiac, na ktorý sa teší väčšina žiakov. Oznamuje blížiaci sa koniec školského roka, no tento rok bol aj začiatkom obnoveného školského vyučovania po pandémii COVID-19, ktorá nám priniesla viaceré zmeny aj vo forme toho, že sme si nemohli dovoliť ísť na tradičný spoločný školský výlet. Preto sme sa rozhodli, že sa vyberieme aspoň na prechádzku k blízkemu lesu nad dedinou- k 2. vodopádu. Cestou sme sa rozprávali o možných nebezpečenstvách v lese, ale aj o tom, ako sa máme v lese správať. No v bruškách nám zrazu „začali vyhrávať muzikanti." Túto situáciu vyriešili chutne opečené špekáčiky. Pekne upravené prostredie nám ponúklo tiež možnosť zahrať si futbal, vidieť vodopády a ... zbadali sme aj žabku. Detské tváričky žiarili úsmevom, radosťou a slová vďaky: „To bol najkrajší výlet!“ hovorili za všetko. Tento krásny nezabudnuteľný deň sme mohli prežiť aj vďaka rodičom, ktorí boli ochotní venovať nám svoj čas. Ďakujeme!

• Tenis do škôl

• Počas vyučovacích hodín Telesnej a športovej výchovy sme realizovali projekt „Tenis do škôl.“ Podľa prijatého metodického materiálu sme so žiakmi postupne trénovali nadhodenie loptičky nad seba, hádzanie loptičky o mantinel, prihrávky, oboznamovali sme sa so základnými pravidlami tenisu. Po prípravných cvičeniach s loptičkou sme prešli na hry s plastovými raketami. Využívali sme aj množstvo pohybových hier na rozvoj rýchlosti, koordinácie a vytrvalosti, ktoré sú pri tenise mimoriadne dôležité. Používali sme aj rôzne pomôcky- kužele, lavičky, žinenky, kruhy... S tenisom sa žiaci oboznamovali najmä v športovej hale v areáli školy a počas športovo- turistického krúžku.

• So zbermi v cieli

• Ďakujeme všetkým za  aktívne zapájanie sa do školských zberov v školskom roku 2019/2020. Vážime si Vaše úsilie i čas. Zberovými aktivitami napĺňame zmysel Zelenej školy, chránime životné prostredie, učíme k zodpovednému prístupu k prírode, pomáhame našej škole i tým, ktorí to potrebujú. Čísla hovoria za všetko. Víťazom srdečne blahoželáme!