• Ako sova líške bájky čítala

• Dňa 18. novembra sa žiaci zúčastnili bábkového divadelného predstavenia Ako sova líške bájky čítala. V nádhernom prevedení mali možnosť vychutnať si nestarnúce Ezopovove bájky. Líška sa na vlastnej koži presvedčila, že sa nevyplatí robiť iným zlé veci, lebo sa jej to vráti. Veríme, že aj naši žiaci si zapamätali ponaučenia od múdrej sovy a budú sa nimi riadiť.

• Hodina deťom

• Vo štvrtok 14. novembra sa Slovensko znova spojilo, aby pomohlo deťom, ktoré to potrebujú. Do ulíc vyšli dobrovoľníci so žltými pokladničkami, do ktorých mohli ľudia prispieť peniaze. Zbierka na podporu detí sa konala aj v našej obci. Dobrovoľníkom- žiakom našej školy, sa vďaka Vám podarilo vyzbierať sumu 141,98 eur, ktorá poputuje nadácii. V predchádzajúcom roku výnos zbierky na celom Slovensku presiahol 183-tisíc eur. Zabezpečila sa tak pomoc pre viac ako 27 000 detí a mladých ľudí na celom Slovensku. Ďakujeme Vám, že ste sa zapojili do tejto zbierky. Aj vďaka Vašej pomoci sa budú mať mnohé deti lepšie a šťastnejšie.

• Kolégium Zelenej školy

• Dňa 15.11.2019 sa slávnostne stretli členovia kolégia Zelenej školy. Našimi hosťami boli aj: zástupca rodičov p. Gabriel Minárik a čestný člen p. starosta  Peter Kružel. Prvým metodickým krokom bolo vytvorenie kolégia na našej škole. Kolégium je skupina ľudí zo školy a jej okolia, ktorým záleží na tom ako bude naša škola vyzerať a ako sa bude správať voči životnému prostrediu.

Žiaci kolégia prezentovali nápady ako chcú prírode pomáhať. Zaujal nás nápad Jakubka Olašáka, chce darovať prírode Deň bez odpadu. Viete si predstaviť, že na jeden deň by boli naše koše prázdne? Super nápad!

Dúfame, že naša snaha a odhodlanie povedie k činom uskutočniť všetky dobré nápady. Držte nám prsty! Ďakujeme!

• Kvalifikácia do okresného kola vo vybíjanej

• Vybíjaná - hra, ktorá má v našej škole čoraz väčšiu obľubu nielen u dievčat, ale aj u chlapcov. Ponúka žiakom pohyb dôležitý pre zdravie, tímovosť, nové kamarátstva a skúsenosti.

Tejto športovej hre a príprave na súťaž sa žiaci venovali od začiatku školského roka. Zdokonaľovali svoje zručnosti, aby ich vedeli  zúžitkovať v kvalifikácii do okresného kola, ktoré sa uskutočnilo dňa 6.11.2019 v ZŠ Lokca. Našu školu reprezentovali žiaci štvrtého ročníka- Michal Kubica, Lucián Gabriel Minárik, Jakub Olašák, Marek Janoľ, Ondrej Košút, Laura Buganová, Nela Žuffová, Aneta Pjentková, Emília Šalatová, Vivien Jarošová, tretiačka Tímea Kolenová a druhák Sebastián Poláčik. Ich usilovné tréningy neboli márne. Podarilo sa im vybojovať krásne 1. miesto. Postúpili do okresného kola, ktoré sa uskutoční dňa 14. 11. v  Zákamennom. Gratulujeme a držíme palce, aby svoj úspech ešte raz zopakovali!