• Rodičovské združenie

     • Milí rodičia,

      dňa 28.09.2023, (štvrtok), sa uskutoční plenárne rodičovské združenie v kultúrnom dome o 16:00 hodine. Po plenárnom združení sa budú v škole konať triedne rodičovské združenia. Vaša účasť je potrebná z dôvodu dôležitých informácií ohľadom fungovania školy, materskej školy, ŠKD, školskej jedálne.

     • Medzinárodný deň čokolády

     • Kto by ju nemal rád? Dňa 13.9. si pripomíname Medzinárodný deň čokolády. Štvrtáci si pre svojich spolužiakov pripravili prednášku a tejto chutnej, sladkej a celosvetovo známej pochúťke. Naučili spolužiakov z čoho a ako sa vyrába, pripravuje a aké výhody a nevýhody prináša jej konzumácia. Ochutnávkou čokolády si žiaci osladili deň v škole. Druháci vyrobili sladkú pochúťku z banána a čokolády, ktorou obdarovali pani učiteľky. Svoju kreativitu využili pri výrobe originálneho návrhu na obal čokolády. Sladký deň sa vydaril, čokoláda rozvoniavala celou školou.

     • Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

     • Mesiac september odomkol školskú bránu a prázdninové dni odcestovali na dovolenku do krajiny spomienok. Dvojmesačný čas oddychu oficiálne ukončil 4. september, kedy sa žiaci opäť vrátili do školských lavíc. Po slávnostnej svätej omši sa v škole všetkým prihovorila pani riaditeľka Mgr. Dana Serdelová. S úsmevom privítala pani učiteľky, žiakov a rodičov. Špeciálne sa prihovorila prváčikom, ktorým zaželala veľa úspechov pri plnení nových školských povinností. Tento rok sme ich privítali 32. Všetkých žiakov a zamestnancov školy prišiel  osobne pozdraviť aj pán starosta Ing. Karol Pjentek. Naša školská rodina sa v tomto šk. roku rozrástla o nové posily: Mgr. Natália Rajnohová – triedna učiteľka 1.A, Mgr. Dominika Žembéryová – vychovávateľka v ŠKD II. a Mgr. Monika Lipničanová, ktorá bude na škole pôsobiť ako špeciálna pedagogička.

      Všetkým zamestnancom, žiakom, rodičom a priateľom našej školy želáme úspešný školský rok plný zážitkov a elánu. Veľa zdravia, síl a trpezlivosti pri zdolávaní akýchkoľvek prekážok!

     • Naši naj zberači...

     • V školskom roku 2022/2023 sa žiaci opäť zapojili do zberu papiera, pomarančovej kôry a plastových vrchnáčikov. Vyhodnotenie výsledkov sa uskutočnilo dňa 29.06.2023. Víťazi jednotlivých zberov získali pekné ceny, všetci zapojení sladkú odmenu. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili, pomáhali pri zberoch. Podali tak pomocnú ruku prírode, škole a Martinkovi, ku ktorému  poputujú plastové vrchnáčiky. Za aktívnu prácu v Zelenej škole boli odmenení 1.A - Marián Jančiga, Jakub Feranec, 2.A - Tamara Hutirová, Nina holubová, Maroš Škuta, 3.A- Martin Babinský, Olívia Hoľmová, Šimon Ferenčík, Nina Jančigová, Filip Kramarčík, 4.A - Richard Pjentek, Karolína Pjentková, Michal Čiernik.

       

      Zber plastových vrchnáčikov     Zber papiera                                       Zber pomarančovej kôry

      1, Maroš Škuta - 13,80 kg             1. Lilien Matkulčíková - 862 kg            1. Lukas Fabian - 11,90 kg

      2. Ivan Šimják - 6,35 kg                 2. Marko Kuráň - 657 kg                      2. Tamara Hrkľová - 11,54 kg

      3. Marko Kuráň - 3,30 kg               3. Lukas Fabian - 302 kg                     3. Šimon Ferenčík - 4,6 kg

       

     • Zober loptu nie drogy

     • Koncoročná akcia s názvom "Zober loptu, nie drogy" je naším tradičným športovým podujatím, ktoré je súčasťou posledných dní strávených v škole. Žiaci si medzi sebou zasúťažili v obľúbenej vybíjanej. Športový deň bol plný športového ducha a zábavy.

     • A predsa sme úspešní...

     • Dňa 29.6.2023 k nám prišiel poštou list, ktorý potešil celú školu. Žiaci opäť dokázali, že vynaložiť úsilie sa oplatí. Vďaka ich krásnym prácam sme v anglickej a literárnej súťaži dosiahli vynikajúce výsledky.

      Záujem, tvorivosť, super nápad, originálnosť, skvelé myšlienky... Týmito slovami môžeme charakterizovať práce žiakov, ktorí sa zapojili do okresnej jazykovej a literárnej súťaže, ktorú organizovalo CVČ Maják v Námestove. Žiaci 1. a 4. ročníka vytvorili jedinečné projekty z anglického jazyka pod vedením p. učiteľky Mgr. Minárikovej. Do literárnej súťaže sa zapojili žiaci 1. a 3. ročníka spolu s p. učiteľkami Mgr. Minárikovou a Mgr. Králikovou. Vymysleli básne, ktoré sa porote páčili a získali ocenenia. Sme hrdí, že aj v takomto smere vedia byť naši žiaci úspešní. Srdečne blahoželáme!

      Súťaž- Detský literárny Majáčik

      kategória 1.-4. ročník

      2. miesto- Marko Kuráň, 3.A

      Cena poroty- Kristína Teťáková, 1.A

      Súťaž- ABC variant-B

      Kategória Jednotlivci- 1.-4. ročník

      1.miesto- Michaela Trojáková, 3.A

      Cena poroty- Miroslav Stašák, 1.A

      Kategória Skupina – 1.-4. ročník

      2. miesto- Natália Ďuranová, Karolína Bronerská, 1.A


       

     • Podarilo sa. Sme naďalej Zelená škola

     • Dňa 28.06.2023 sme dostali vyjadrenie hodnotiacej komisie, že titul Zelená škola nám právom patrí. Náročný program, ktorý bol splnený, dennodenné aktivity, akcie, vzájomná spolupráca, výrobky, pomoc prírode, okoliu...Na to všetko sme vynaložili nemalé úsilie. Odmenou je obhájený titul, ktorý nám bol opäť priznaný do roku 2025. Zelená vlajka veje nad hlavným vchodom úplne zaslúžene. Stálo to za to. Aj Zelené trhy, ktoré sa uskutočnili dňa 29. 06. sú dôkazom, že všetko to krásne, vzácne a jednoduché zároveň, čo nás obklopuje, je samotná príroda. Z jej pokladov vyrobili žiaci spolu s pani učiteľkami i v spolupráci s rodičmi prírodné výtvory plné obdivu. Ďakujeme všetkým, ktorí nás v tejto zelenej misii podporujete. Spolu s nami prispievate k tomu, aby sme pomohli životnému prostrediu. Každý deň plný aktivít je jedným z 365. Každá aktivita je zlepšením seba samého a svojho blízkeho okolia.

      ĎAKUJEME, že ste súčasťou nášho zeleného sveta.

     • Zelené trhy

     • Veľmi sa tešíme, že sa nám aj tento rok podarilo obhájiť titul Zelenej školy. V jej duchu sa nesie veľmi veľká časť vyučovania a budovanie praktických zručností žiakov. Odštartovali sme úžasný prvý ročník Zelených trhov, na ktorých žiaci ukázali, akí sú neskutočne nápadití, zruční a šikovní aj v oblasti finančnej gramotnosti. Počas hodín v škole, krúžkov ale aj v čase po vyučovaní a v ŠKD sa venovali výrobe rôznych nádherných výrobkov, spracovali dary prírody z našej záhrady a okolia. A tak pripravili neskutočne veľa výrobkov ako čajíky, mydielka, džemy, sirupy, medík, balzamy na pery, včeloobaly, koláčiky....a veľa veľa ďalšieho. O pohostenie sa postarali naše šikovné maminky, ktoré ochotne upiekli chlebík, pani kuchárky zas zdravý jablkový perník. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí priložili ruku k tomuto vydarenému dielu a aj tým, ktorí si naši čas a prišli podporiť našich žiakov. Centrom pozornosti a zároveň atraktívnou súčasťou trhov sa stal drevený stánok, ktorý škole venoval pán Karol Pepucha. Veľmi pekne ďakujeme. 

     • Domáci miláčikovia

     • Obľúbená aktivita – deň, kedy si môžu naši žiaci do školy priniesť svojho domáceho miláčika. Zážitková záhrada ožila rôznymi zvukmi. Na jednom mieste sa streli psíky, mačky, zajace, papagáje, morča, škrečok a dokonca aj exotickejšie typy ako korytnačky, gekony a jašteričky. A symbolicky sme zo záhrady vypustili holúbka.

     • Beseda s osobnosťou obce

     • V školskom roku 2022/2023 sme v našej škole zaviedli ďalšiu milú tradíciu – spoločné stretnutia a besedy s významnými osobnosťami obce, ktoré ju reprezentujú naozaj výnimočným spôsobom. Skromní ľudia, o ktorých spoluobčania často ani nevedia, sa vďaka svojej usilovnej práci, odvahe, trpezlivosti a silnému zanieteniu stali úspešnými. Sme nesmierne radi, že tentokrát prijal naše pozvanie športovec pán Miroslav Stašák, ktorý našu vlasť reprezentoval aj na zimných paralympijských hrách 2022 v Pekingu. Napriek svojmu hendikepu sa nevzdal, začal sa venovať športu a dnes ja z neho úspešný parahokejista. Venuje sa parahokeju a zároveň pomáha ľuďom, ktorých postihol podobný osud, keď ich zranenie pripravilo o plnohodnotný život. Pútavým rozprávaním sa podelil o svoje úspechy, prezradil a upresnil žiakom svoju prácu, miesta, ktoré vďaka hokeju navštívil. Porozprával o svojich zážitkoch, ukázal špeciálnu výstroj, hokejku, pripravil si video so spoluhráčmi zo šatní, turnajov. Milý a usmievavý pán Miroslav, vzorný ocko, upútal žiakov svojou skromnosťou, húževnatosťou a stal sa silným príkladom a vzorom, že nikdy sa netreba vzdávať. Ak niečo naozaj chceme, dosiahneme to len vďaka silnej vôli, vynaloženému úsiliu a chuti pokračovať v začatom, potom to už ide samo. Našu školu bude zdobiť originálny hokejový dres, ktorý nám pán Stašák daroval. ĎAKUJEME!

     • Vydarený koncoročný výlet

     • Odmena za celoročnú prácu v škole nechýbala ani tento rok. V pondelok, 26.6. , škola o ôsmej hodine ráno osirela. Vyprevadila žiakov na koncoročný výlet, na ktorý sa veľmi tešili. Veď plaviť sa po rieke na pltiach nezažijú každý deň. Autobus žiakov odviezol do Hornej Lehoty, odkiaľ sa akoby všetci vrátili v čase. Vyskúšali si, ako sa v minulosti ľudia prepravovali. Pokojnou, ale miestami adrenalínovou, jazdou sa na pltiach plavili po rieke Orava až do Oravského Podzámku. Žiaci tak mali možnosť prezrieť si hrad z inej perspektívy a vypočuť si náučný i zábavný výklad pltníkov. V ľudových tradíciách sa pokračovalo aj v prehliadke rezbárskych diel v Babíne. Nezabudnuteľné zážitky, spoločne prežité chvíle a krásne počasie nabilo všetkých výletníkov správnou energiou ,ktorú môžu všetci naplno využiť počas letných prázdnin. Sú už za dverami. Do budúceho "výletovania" ! 

     • Zber železa

     • V tomto školskom roku žiaci vyčistili obec od nepotrebného a starého železa. Posledný školský týždeň si obliekli rukavice, vytiahli z garáže svoje karičky či fúriky a pustili sa do práce. Musíme uznať, že sa s pani učiteľkami poriadne zapotili. Oceňujeme ich húževnatosť, silu a odhodlanie pre dobrú vec. Veľké ĎAKUJEM patrí aj skvelým rodičom, ktorí nám venovali čas a pomohli, pani Gabriela Brčáková, Mikolajčíková, Drabeková, pán Košťál, Jančiga a všetci, ktorí akýmkoľvek spôsobom priložili svoju pomocnú ruku, je Vás veľa. Spoločne sme vyzbierali úžasných 2200 kg, za ktoré škola získala peňažnú odmenu. Finančné prostriedky budú použité pre našich žiakov na darčeky, knihy, odmeny...

      Ďakujeme Vám!

     • Rozlúčkový večierok

     • Posledné hodiny v triede našej milej školy, preto lúčenie tak trochu bolí.

      Posledné zvonenie, posledný triednej hlas...

      Žiaci zo 4.A sa rozlúčili so školou v piatok 23.6. na spoločnom večierku. Užili si krásny večer plný rozprávania, spomienok, hier a diskotéky. Úprimné slová vďaky v príhovore predniesla Emka Stašáková. Celá trieda sa poďakovala pani učiteľkám a pani riaditeľke v básni. Žiakom sa prihovorila pani riaditeľka, pani učiteľky Veľká, Rajnohová a Kureková. Nie každá trieda si môže povedať: „mali sme tri triedne pani učiteľky“, každá z nich odovzdala žiakom kus seba, svoj čas a snažili sa im byť druhými mamami. Žiaci si pripravil o svojom spolužiakovi krátku básničku, vďaka ktorej si aj po rokoch na seba spomenú. Všetci spoločne si pripili detským šampanským a aj o prázdne bruška bolo postarané bohatým občerstvením. Ďakujeme rodičom Mirke Pjentkovej a Márii Pjentkovej za vynikajúci candy bar, burgre, koláčiky a Anne Stašákovej za chutné korbáčiky.

      Ďakujeme za nezabudnuteľné štyri roky!

     • Štvrtákom bolo Mega Super

     • Na piatok, 9.6., žiaci štvrtej triedy tak rýchlo nezabudnú. Celá trieda bola na krásnom animovanom filme „MEGA SUPER“ v kine v Námestove. Po premietnutí nemohla chýbať pizza a kofola. Spolu s triednou pani učiteľkou M. Kurekovou strávili krásne popoludnie plné zážitkov.

     • Environmentálna tvorivá súťaž - Tvorba z odpadu

     • To, že sme Zelená škola potvrdzujeme aj v súťažiach s environmentálnou tematikou. V 3. ročníku tvorivej súťaže Tvorba z odpadu, ktorú vyhlásilo OZ Centráčik - pracujúce pri CVČ Maják Námestovo, dosiahli naši žiaci skvelé výsledky. Dá sa povedať, že sme vďaka ich krásne vytvoreným dielam ovládli celú výsledkovú listinu. V konkurencii škôl z okresu Námestovo sme získali viacero krásnych umiestnení. Naši žiaci spolu s pani učiteľkami aj takýmto spôsobom potvrdzujú, že titul Zelenej školy nám právom patrí. Snáď ho aj vďaka týmto úspechom obhájime. Srdečne blahoželáme.

      Kategória ZŠ – jednotlivci  Jednotlivci 6 – 8 rokov

       2. miesto Liliana Tekeľová, 1.A

       

      Kategória ZŠ – jednotlivci - Jednotlivci 9 – 12 rokov

      1. miesto Tamara Bronerská, 3.A

      2. miesto Ján Feranec, 3.A

      Kategória ZŠ – skupina - Skupiny 6 – 8 rokov

      1. miesto Karolína Krivdová, Kristína Teťáková, 1.A

      2. miesto Natália Ďuranová, Karolína Bronerská, 1.A

      Kategória ZŠ – skupina - Skupiny 9 – 12 rokov

      1. miesto Michal Matys, Ján Feranec, 3.A

       

      Výsledky potvrdila porota dňa 14.06.2023 v zložení:

      Mgr Alena Durčáková – výtvarníčka SZUŠ Fernezová v Námestove

      Mgr. Janka Peštová Sýkorová – výtvarníčka ZUŠ Ignáca Kolčáka v Námestove

      Mgr. Andrea Lubasová – riaditeľka CVČ Maják v Námestove

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou
   • +421 43 552 24 75
   • Vavrečka 204 029 01 Vavrečka Slovakia
   • Mgr. Dana Serdelová zsmsvavrecka@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 969 118
   • Mgr. Beáta Rentková ms@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 738 110
   • Ing. Iveta Gloneková ekonom@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 246 305
   • Bc. Janka Huráková jedalen@zsvavrecka.edu.sk + 421 911 548 149
   • 37903098
   • 2021732625
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje